• Data wydarzenia:
Uczestnicy obchodów Dnia Dziecka w Dzierzkowicach zdążyli się już przyzwyczaić, że tradycyjnym festynom z tej okazji towarzyszy rajd rowerowy. Tak będzie i w tym roku, gdy amatorzy dwóch kółek pojadą w "Bicykliadzie" już po raz trzeci, a wszystko odbędzie się w ramach dziecięcego święta w niedzielę 4 czerwca.

Rejestracja cyklistów rozpocznie się o 12.00, a pierwsi rowerzyści wyruszą na trasę dwie godziny później. Rajd nie jest wyścigiem, a jedynie formą promocji aktywnego wypoczynku. - Jeśli chodzi o uczestników nie ma żadnych ograniczeń, dotyczących zarówno wieku, jak i miejsca zamieszkania. Na przykład wśród uczestników ubiegłorocznej "Bicykliady" były dzieci, młodzież i seniorzy, w tym mieszkańcy także spoza powiatu kraśnickiego - przypomina sekretarz gminy Dzierzkowice Tomasz Ośka.

Organizatorzy przygotowali cztery trasy, nieco dłuższe niż przed rokiem. Jako pierwsi na starcie pojawią się zawodnicy kategorii "giga", którzy będą mieć do przejechania 72 kilometry. Potem w 52-kilometrową trasę wyruszą uczestnicy rajdu w kategorii "mega", a po nich grupa "fan", która będzie się mierzyć na 39-kilometrowym szlaku. Najkrótszą trasę, 10-kilometrową, będą mieć do pokonania rowerzyści w kategorii "family".

Podczas rejestracji uczestników, czyli między 12.00 a 14.00, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Kraśnika, zapraszają na znakowanie jednośladów. Powrót cyklistów jest planowany na 16.30 i będzie połączony z podsumowaniem konkursu plastycznego "Rower moich marzeń".

Festynową część niedzielnej imprezy rozpocznie o 13.30 blok zabaw i gier, przygotowanych przez animatorów z Centrum Wolontariatu w Kraśniku, a potem na plenerowej scenie będą się prezentować tancerze, wokaliści i muzycy, rozwijający swoje zdolności artystyczne na zajęciach w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach. Ciekawe programy z okazji dziecięcego święta przygotowują m.in. dwie grupy "Dzierzkowiaków", dziewczęcy zespół taneczny "Smile Ladies Crew", grupa wokalna "Nutki", instrumentalistka Zuzanna Dudek, która zagra na flecie poprzecznym oraz wokalistki - Karina Gołoś, Izabela Chmiel i Weronika Grudzińska.

Do dyspozycji dzieci będzie też dmuchany plac zabaw i strażacki mini-tor przeszkód, a stoiska gastronomiczne będą kusić podniebienia grochówką, kiełbaskami z grilla, popcornem i watą cukrową. Na niedzielną imprezę na rynku zapraszają wójt i Rada Gminy Dzierzkowice, Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic, OSP Dzierzkowice-Wola i Dzierzkowice-Rynek oraz KPP w Kraśniku, a współorganizatorami "Bicykliady" są barancykling.pl i Powiat Kraśnicki. Więcej na: http://ias24.eu