• Data wydarzenia:
Aktywnie i artystycznie spędzili niedzielę 4 czerwca mieszkańcy gminy Dzierzkowice i okolicznych miejscowości. Tego dnia odbyła się trzecia "Bicykliada", połaczona z rodzinnym festynem z okazji Dnia Dziecka.Na starcie rajdu rowerowego stanęło 143 zawodniczek i zawodników, od maluchów w wieku przedszkolnym po ponad 80-letnich seniorów. - To chyba największa frekwencja na naszej imprezie, którą po raz pierwszy zorganizowaliśmy przed czterema laty w Kraśniku. Od 2015 roku "Bicykliada" odbywa się w Dzierzkowicach i na razie nie zamierzamy tego zmieniać. Malownicze okolice, dobra współpraca, przychylność i zaangażowanie miejscowych władz motywują do tego, by kontynuować ten pomysł - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej pomysłodawca rajdu Grzegorz Baran z Fundacji "BaranCykling".

Tegoroczna "Bicykliada" odbywała się na czterech trasach, które były nieco dłuższe niż przed rokiem. - Największą popularnością cieszyły się - 39-kilometrowa trasa "fun" i 10-kilometrowa "family". Najdłuższe dystanse - "giga" 72 kilometry i "mega" 52 kilometry, wybierali bardziej wprawieni cykliści, ale wszyscy musieli pamiętać, że to nie wyścig tylko rekreacyjna jazda na rowerze - podkreśla Grzegorz Baran. Każdy szczęśliwie dojechał do mety, a na miejscu chętni mogli skorzystać z propozycji Komendy Powiatowej Policji z Kraśnika, oferującej oznakowanie jednośladów. Niedzielna wyprawa na dwóch kółkach była połączona z podsumowaniem konkursu plastycznego "Rower moich marzeń".

Pogoda sprzyjała w niedzielę nie tylko cyklistom, ale również uczestnikom festynu z okazji Dnia Dziecka, na który złożyły się gry, zabawy, konkursy i występy artystyczne. Blok atrakcji dla najmłodszych prowadzili przedstawiciele Centrum Wolontariatu w Kraśniku. Dużym zainteresowaniem cieszył się również mini-strażacki tor przeszkód i przejażdżki z grupą motocyklową "Szarża Kraśnik".

Na plenerowej scenie prezentowały się dwie grupy "Dzierzkowiaków", dziewczęcy zespół taneczny "Smile Ladies Crew", grupa wokalna "Nutki", flecistka Zuzanna Dudek, a także wokalistki Karina Gołoś, Weronika Grudzińska i Julia Kurdziel, która na co dzień rozwija swoje zdolności wokalne w centrum kultury w Kraśniku i tańczy w grupie "Smile Ladies Crew", działającej przy GOK w Dzierzkowicach.

Straconą podczas zabaw energię dzieci mogły uzupełnić na stoiskach gastronomicznych. Dla nich i dla starszych uczestników pikniku strażacy z OSP w Dzierzkowicach-Woli przygotowali grochówkę, były też potrawy z grilla oraz słodkie łakocie.

Niedzielną imprezę zorganizowali wójt i Rada Gminy Dzierzkowice, Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic, OSP Dzierzkowice-Wola i Dzierzkowice-Rynek oraz KPP w Kraśniku oraz Fundacja "barancykling.pl" i Powiat Kraśnicki, którzy byli współorganizatorami "Bicykliady". Więcej na: http://ias24.eu