• Data wydarzenia:
Dzierzkowice będą gospodarzem powiatowych obchodów 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich. Podczas uroczystości, która odbędzie się w sobotę 13 maja o 16.00, będą podsumowania, gratulacje i życzenia oraz występy artystyczne i koncerty, a wśród wykonawców będzie ikona polskiej estrady - Jerzy Połomski.

Starosta kraśnicki Andrzej Maj, wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski i prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej Wioletta Wilkos, którzy są organizatorami obchodów, liczą, że pogoda będzie im sprzyjać i świętowanie odbędzie się na plenerowej scenie przy kościele w Dzierzkowicach-Rynku. W przeciwnym razie obchody będą przeniesione do sali gimnastycznej pobliskiego Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie.

W powiecie kraśnickim działa prawie 50 KGW, w tym 5 w gminie Dzierzkowice. To Dzierzkowice-Zastawie, Dzierzkowice-Góry, "Zalesianki" z Ludmiłówki i "Gryczanki" z Dzierzkowic-Woli oraz połączone koło mieszkanek Dzierzkowic-Rynku i Terpentyny. KGW z wszystkich gmin powiatu kraśnickiego przygotowują stoiska, na których będą się chwalić swoimi wyrobami rękodzielniczymi i kusić lokalnymi potrawami. Natomiast na scenie będą się prezentować zespoły ludowe i zaproszeni gości.

Niedzielne święto będzie m.in. okazją do scenicznego debiutu "Zalesianek" z Ludmiłówki w gminie Dzierzkowice, a oprócz nich wystąpią artyści, związani z miejscowym ośrodkiem kultury. Wśród wykonawców będą: najmłodsza grupa "Dzierzkowiaków", prowadzona przez Agnieszkę Rutkowską i Agatę Adamczyk, solistki Karina Gołoś, Weronika Grudzińska i Izabela Chmiel, zespół "Nutki", który pracuje pod kierunkiem Mirosława Kasperskiego, formacja taneczna "Smile Ladies Crew" Agnieszki Rutkowskiej oraz zespoły śpiewacze z Dzierzkowic-Zastawia, Dzierzkowic-Woli i Sosnowej Woli. "Bo z dziewczynami", "Cała sala śpiewa z nami" i "Błękitna chusteczka" - to tylko wybrane z wielu przebojów z repertuaru Jerzego Połomskiego. O tym, które artysta zaśpiewa w Dzierzkowicach będzie się można przekonać około 17.30, a do wieczornej zabawy zaproszą polscy Beatelsi, czyli grupa "The Postman", kraśnicki zespół "Rock & Feler Band" i "Promesa Band". Więcej na:http://ias24.eu