• Data wydarzenia:
Gmina Dzierzkowice wykonała kolejny ważny krok w sprawie budowy nowego przedszkola. Właśnie rozstrzygnęła przetarg na wykonanie robót i za kilka dni podpisze umowę z firmą, która zajmie się realizacją inwestycji.

O kontrakt starało się pięciu oferentów, ale członkowie komisji przetargowej uznali, że najlepszą propozycję złożyło konsorcjum firm z Warszawy i Wrocławia. Koszt to prawie 1,5 miliona złotych, z czego większość będzie stanowić dotacja, którą gmina pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Za te pieniądze zostanie wybudowany od podstaw jednokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej ponad 560 metrów kwadratowych. Przy budynku będzie parking, a cały teren będzie ogrodzony. Przedszkole z prawdziwego zdarzenia w gminie Dzierzkowice jest potrzebne, ponieważ obecnie dzieci korzystają z dwóch pomieszczeń w byłym Domu Nauczyciela, w których nie mają najlepszych warunków. Nowy, komfortowy obiekt ma powstać do końca czerwca przyszłego roku. W nowym przedszkolu opiekę docelowo ma znaleźć ponad 70 dzieci. Więcej na:http://ias24.eu