• Data wydarzenia:
Gmina Dzierzkowice szuka firmy, która wybuduje nowe przedszkole. Obiekt przy Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie ma być gotowy w przyszłym roku, a część pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z funduszy unijnych. Umowa o przekazaniu pieniędzy jest już podpisana, gmina ma również pozwolenie na budowę, a teraz ogłosiła przetarg na wykonanie robót. 

Przedszkole z prawdziwego zdarzenia jest potrzebne, ponieważ obecnie dzieci korzystają z dwóch pomieszczeń w byłym Domu Nauczyciela, w których maluchy nie mają zbyt komfortowych warunków. Nowe sale dla maluchów, które zostaną wybudowane od podstaw, będą się mieścić w jednokondygnacyjnym budynku o powierzchni użytkowej ponad 560 metrów kwadratowych. Przy nowym obiekcie powstanie parking, a cały teren będzie ogrodzony. 

Docelowo w nowym przedszkolu znajdzie opiekę ponad 70 dzieci. Firmy, która ma zrealizować tę inwestycję powinna być wybrana w tym miesiącu, a termin wykonania robót jest wyznaczony na koniec czerwca 2018 roku. Budowa przedszkola w Terpentynie będzie współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.