• Data wydarzenia:
Władze gminy Dzierzkowice rozpoczynają cykl spotkań informacyjnych z mieszkańcami na temat ich najważniejszych potrzeb i planów inwestycyjnych gminy. Pierwsze zebrania odbędą się w tym tygodniu.

Samorządowcy będą informować, m.in o realizacji projektu zakupu i montażu kolektorów słonecznych oraz kotłów na biomasę, na które gmina pozyskała pieniądze z Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Pierwotnie zakładano, że inwestycja będzie realizowana w 2018 roku, ale gmina chce przyspieszyć przygotowania i wykonać większość robót już w tym roku.

Zebrania z mieszkańcami będą dotyczyć także tegorocznych inwestycji drogowych oraz budowy przedszkola i hali sportowej przy Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie. W tym przypadku samorząd chce pozyskać pieniądze z programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej, które dzieli ministerstwo sportu.

Wniosek o przyznanie dofinansowania na inwestycję o szacunkowej wartości około 5 milionów złotych jest już złożony, a decyzja w sprawie podziału środków ma być znana w ciągu trzech miesięcy.  

Pierwsze zebranie dla mieszkańców sołectw Sosnowa Wola i Dębina odbędzie się w środę 5 kwietnia o 19.00 w świetlicy w Sosnowej Woli. Dzień później, 6 kwietnia o 17.00, takie spotkanie jest planowane w Wiejskim Domu Kultury w Dzierzkowicach-Woli, a dwie godziny później - w świetlicy w Dzierzkowicach-Zastawiu. Kolejne zebrania odbędą się w niedzielę 9 kwietnia - najpierw o 11.30 w Domu Wiejskim w Ludmiłówce, a o 15.00 w świetlicy w Wyżnicy dla mieszkańców Wyżnicy, Wyżnicy-Kolonii, Wyżnianki i Wyżnianki-Kolonii. Następne spotkania są planowane już po świętach. We wtorek 18 kwietnia o 18.00 organizatorzy zapraszają do Klubu Rolnika w miejscowości Dzierzkowice-Podwody mieszkańców tej miejscowości i wsi Krzywie. Natomiast cały cykl zakończy w czwartek 20 kwietnia o 19.00 spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach dla mieszkańców Terpentyny, Dzierzkowic-Gór i Dzierzkowic-Rynku. Więcej na:http://ias24.eu