• Data wydarzenia:
Po wprowadzeniu reformy oświatowej w gminie Dzierzkowice wszystkie dotychczasowe placówki będą nadal funkcjonować, ale w innej strukturze. Pozytywnie zaopiniowana przez kuratora oświaty i ostatecznie zatwierdzona przez radę gminy sieć szkolna zakłada stopniowe wygaszanie gimnazjum i przekształcenie 6-klasowych szkół podstawowych w placówki 8-klasowe. Zmiany dotyczą zarówno, prowadzonego przez samorząd, obecnego Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie, który tworzą przedszkole, podstawówka, gimnazjum i filia w Dzierzkowicach-Woli z klasami 0 - III, jak i stowarzyszeniowych "podstawówek" w Ludmiłówce i Wyżnicy.

Oprócz zatwierdzenia nowej sieci szkolnej, podczas marcowej sesji Rada Gminy Dzierzkowice zmieniła Wieloletnią Prognozę Finansową, w której zapisała budowę nowej hali sportowej przy ZPO w Terpentynie. - Pieniądze na ten cel chcemy pozyskać z ministerstwa sportu, skąd możemy otrzymać dotację w wysokości połowy kosztów. Wniosek o przyznanie dofinansowania na inwestycję o wartości kosztorysowej około 5 milionów złotych został już złożony, a na jego ocenę będzie trzeba poczekać trzy miesiące. Jeśli dotacja zostanie przyznana budowa rozpocznie się w 2018 roku i potrwa trzy lata - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej sekretarz gminy Tomasz Ośka.

W nowym obiekcie ma być, m.in. boisko do piłki ręcznej i piłki nożnej halowej o wymiarach 20 x 40 metrów oraz trybuny na około 100 miejsc. Więcej na:http://ias24.eu