• Data wydarzenia:
Pomysł wspólnego świętowania Dnia Kobiet w gminie Dzierzkowice spodobał się, dlatego jego autorzy chcą go kontynuować. Pierwszy raz takie obchody odbyły się przed trzema laty, a tegoroczne święto mieszkanki gminy będą obchodzić razem w niedzielę 12 marca.

Na 17:00 władze samorządowe i miejscowy ośrodek kultury zapraszają do sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych, gdzie odbędzie się okolicznościowy koncert. Wystąpią w nim uczestnicy zajęć, organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach, uczniowie ZPO w Terpentynie i zespół muzyczny "Małe bajoro", a listę wykonawców uzupełni "Kalina folk" z Polichny.

Oprócz muzycznych prezentów nie zabraknie życzeń i kwiatów, a niedzielne święto zakończy spotkanie integracyjne w remizie OSP Dzierzkowice-Rynek, przy ciastach i kawie, przygotowanych przez pracowników kół gospodyń wiejskich, urzędu gminy i ośrodka kultury. Na wspólne świętowanie zapraszają wójt, Rada Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach oraz Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie. Więcej na:http://ias24.eu