• Data wydarzenia:
"Kobieta - serc ludzkich królowa". Pod takim hasłem tegoroczne święto kobiet obchodziły panie z gminy Dzierzkowice. Życzenia, kwiaty, artystyczne prezenty i słodkie upominki mieszkanki gminy odbierały podczas uroczystości, która odbyła się w niedzielę 12 marca w Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie. Bohaterki świątecznego spotkania powitał wójt Marcin Gąsiorowski, który składając życzenia wspomniał nie tylko o 8 marca, ale również przypadającym na 10 marca Dniu Mężczyzn i święcie sołtysów, obchodzonym 11 marca.

Do jego gratulacji dołączyli się radny wojewódzki Marek Kos, wicestarosta kraśnicki Mariusz Socha, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach Tomasz Wyka oraz inni przedstawiciele męskiej części uczestników uroczystości, którzy wręczyli paniom symboliczne kwiaty.

Muzyczne prezenty przygotowali na niedzielne spotkanie lokalni artyści. Na scenie zaprezentowały się wokalistki Karina Gołoś i Izabela Chmiel, które rozwijają swoje zdolności w GOK pod kierunkiem Mirosława Kasperskiego, a także zespół "Swing" oraz Weronika Grudzińska i Julia Gąsiorowska z ZPO w Terpentynie. Okolicznościowy program przygotował również zespół muzyczny "Małe bajoro", a w roli gwiazdy wieczoru wystąpiła kapela "Kalina folk" z Polichny w gminie Szastarka.

Panie zrewanżowały się mężczyznom życzenia z okazji ich święta, a niedzielną uroczystość uzupełnił wieczór kawowy w miejscowej remizie, przygotowany przez rady sołeckie. Zdjęcia do zobaczenia w galeri pod adresem: http://dzierzkowice.pl/?c=mdGal-cmSiatka-63-89