• Data wydarzenia:
Pomysł budowy nowej hali sportowej w gminie Dzierzkowice nabiera coraz bardziej realnych kształtów. W piątek 10 marca o 18:00 w miejscowym ośrodku kultury odbędą się otwarte konsultacje, podczas których ma być m.in. zaprezentowany projekt techniczny nowego obiektu.

Samorząd chce go wybudować obok istniejącej sali gimnastycznej przy Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie. Ma w nim być m.in. boisko do piłki ręcznej i piłki nożnej halowej o wymiarach 20 x 40 metrów oraz trybuny na około 100 miejsc. - Ogólny zarys tej propozycji jest znany od dawna, ale z czasem pojawiają się nowe szczegóły. Już przy opracowaniu projektu technicznego konsultowaliśmy jego zapisy z najbardziej zainteresowanymi, a teraz chcemy porozmawiać na przykład o tym co powinno się znaleźć wewnątrz obiektu. Mając projekt techniczny będziemy mogli wystąpić o pozwolenie na budowę - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt Gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Jego zdaniem hala sportowa jest potrzebna, ponieważ chętnych do uprawiania różnych dyscyplin nie brakuje. - Mamy klub tenisowy, dwie chłopięce grupy piłkarskie, a w ZPO w Terpentynie już jest jedna klasa sportowa, a w przyszłości chcemy utworzyć kolejne - przekonuje Marcin Gąsiorowski. Piątkowe konsultacje to także jeden z etapów przygotowań gminy do złożenia wniosku o przyznanie dotacji przez ministerstwo sportu. Z wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej samorząd może otrzymać do 50 procent kosztów inwestycji. Wniosek ma być złożony do 31 marca, a decyzja w sprawie dotacji powinna być znana do końca roku. Jeśli będzie pozytywna pierwsze prace rozpoczęłyby w przyszłym roku i byłyby rozłożone na dwa lata. Więcje na:http://ias24.eu