• Data wydarzenia:
Trzy zespoły i jedna solistka reprezentowały Gminę Dzierzkowice w tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Wsi, który w miniony weekend odbył się w Trzydniku Dużym. I wszystkie zostały docenione przez jury. W związku z wyrównanym poziomem w kategorii zespołów śpiewaczych, wokalnych i wokalno-instrumentalnych, komisja konkursowa postanowiła przyznać równorzędne nagrody wszystkim wykonawcom. Wśród laureatów znalazły się zespoły śpiewacze z Dzierzkowic-Woli, Dzierzkowic-Zastawia i z Sosnowej Woli, które otrzymały jednakowe nagrody finansowe i dyplomy. W grupie solistek jury doceniło, reprezentującą Sosnową Wolę Leokadia Terelak, która odebrała także nagrodę rzeczową.

Podczas jubileuszowego, bo organizowanego po raz piętnasty przeglądu, wystąpiło ponad 300 wykonawców z powiatu kraśnickiego. W protokole końcowym jury podkreśliło wysoki poziom artystyczny tegorocznych prezentacji i fakt, że wśród uczestników było kilku debiutantów, którzy dają nadzieję na podtrzymanie ludowych tradycji. Jednocześnie członkowie komisji podziękowali artystom za kultywowanie autentycznej kultury ludowej i ciekawe próby łączenia tradycji ze współczesnością.

Wiejscy artyści z gminy Dzierzkowice na odpoczynek nie mają zbyt wiele czasu, ponieważ już rozpoczynają przygotowania do zbliżających się przeglądów kolędniczych.
Więcej na: http://ias24.eu

 


(fot. GOK w Dzierzkowicach)