• Data wydarzenia:
Jeszcze w tym roku Gmina Dzierzkowice będzie mieć projekt, dokumentację techniczną i kosztorys budowy przedszkola w Terpentynie. Na tej podstawie samorząd będzie mógł podpisać umowę o przekazaniu unijnej dotacji na nową placówkę.

Spośród trzech propozycji wybraliśmy ofertę opiewająca na około 42 tysiące złotych. Dokumentacja techniczna ma być gotowa do końca listopada, a projekt wykonawczy i kosztorys miesiąc później. Chcielibyśmy podpisać umowę o przekazaniu dofinansowania z urzędu marszałkowskiego jeszcze w tym roku, by na początku przyszłego roku ogłosić przetarg na wykonanie robót i rozpocząć ich wiosną - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski. Nowy obiekt ma powstać przy Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie. Jego koszt jest szacowany na prawie 1 milion 600 tysięcy złotych, z czego 850 tysięcy to dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Pierwotnie zakładano, że przedszkole powstanie do końca 2017 roku, ale w związku z opóźnieniem decyzji w sprawie dofinansowania, termin ten prawdopodobnie się wydłuży. Wójt Marcin Gąsiorowski zapowiada, że władze gminy będą się starać maksymalnie przyspieszyć wszystkie procedury, by nowa placówka mogła rozpocząć działalność w ferie 2018 roku. Więcej na:http://ias24.eu