• Data wydarzenia:
Przybywa dobrych dróg w gminie Dzierzkowice. Samorząd właśnie zakończył przebudowę trasy w Dzierzkowicach Woli, a wcześniej podobne prace zostały wykonane w ośmiu innych miejscowościach.

Większość pieniędzy na ten cel gmina wyłożyła z własnego budżetu. W Dzierzkowicach Woli drogowcy położyli asfaltową nawierzchnię na odcinku o długości prawie 900 metrów. Inwestycja kosztowała ponad 197 tysięcy złotych, z czego 75 tysięcy przekazało Nadleśnictwo Kraśnik, a reszta to środki gminne.

Znacznie poprawiła się także jakość dróg w miejscowościach: Dzierzkowice-Góry, Ludmiłówka, Dzierzkowice-Zastawie, Sosnowa Wola, Wyżnianka Kolonia, Dzierzkowice-Podwody w okolicy Suchodół, Krzywie i Terpentyna. Dwie pierwsze inwestycje były współfinansowane z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, natomiast pozostałe koszty gmina pokryła z własnego budżetu. Wykonanie tych robót kosztowało ponad pół miliona złotych, które zostały wykorzystane na położenie asfaltu na trasach o łącznej długości około 5 kilometrów.

Ponadto w ostatnim czasie samorząd położył nową nawierzchnię na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Terpentynie. Wyłożenie 1200 metrów kwadratowych nawierzchni kosztowało prawie 50 tysięcy złotych.