• Data wydarzenia:
Słońce i ponad 30-stopniowy upał nie zraziły uczestników pierwszego Rajdu Rowerowego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic. W minioną sobotę na starcie stanęło prawie 20 rowerzystów, którzy postanowili aktywnie spędzić dzień i przy okazji zwiedzić okolicę. Na wspólną rowerową wyprawę wybrali się cykliści w wieku od kilkunastu do około 50 lat. Wszyscy mieli do pokonania około 30 kilometrów z miejscowego rynku przez Góry, Krzywie, Podwody, Ludmiłówkę i Zastawie do Dzierzkowic-Woli. Tutaj przy miejscowej szkole odbyło się spotkanie przy grillu.

Trasa, którą wyznaczył komandor rajdu Stanisław Cieślik, może nie była wymagająca, ale kilka dość ostrych podjazdów przy tak wysokiej temperaturze dało się we znaki. Uczestnicy byli jednak bardzo zadowoleni i prawie wszyscy zadeklarowali, że już czekają na kolejną wyprawę. Okazało się, że formuła rajdu krajoznawczego bez jakiegokolwiek współzawodnictwa, medali czy nagród sprawdziła się. A że w okolicy jest pełno miejsc, wartych odwiedzenia, rozpoczynamy przygotowania do kolejnej eskapady zapowiada prezes stowarzyszenia Sławomir Rodzik.

Organizatorzy zastanawiają się nad wydłużeniem trasy i pokazaniem rowerzystom nowych zakątków gminy Dzierzkowice. Drugi rajd odbędzie się prawdopodobnie na koniec wakacji.

Na razie Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic przypomina o trwającym konkursie fotograficznym. Powstająca baza zdjęć, która posłuży do wydania kalendarza na 2017 rok, na razie obejmuje fotografie wykonane zimą i wiosną. Teraz organizatorzy zbierają letnie propozycje. Regulamin konkursu jest dostępny na profilu stowarzyszenia na Facebook'u, a szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 501 026 909.
Więcej na:http://ias24.eu