• Data wydarzenia:
Gmina Dzierzkowice chce wybudować od podstaw nową halę sportową. Na razie zamierza opracować dokumentację techniczną, a pieniądze na ten cel rada gminy wpisała na sesji w czwartek 30 czerwca do tegorocznego budżetu.

Nowy obiekt ma powstać obok istniejącej sali gimnastycznej przy Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie. Ma w nim być m.in. boisko do piłki ręcznej i piłki nożnej halowej o wymiarach 20 x 40 metrów oraz trybuny na około 100 miejsc. Wszystko zależy od projektu i możliwości lokalizacyjnych, ponieważ obecna sala gimnastyczna będzie nadal wykorzystywana. Realizacja tego pomysłu będzie rozłożona na 3 - 4 lata. W tym roku chcemy przygotować dokumentację, by móc się starać o dotację z wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej, skąd możemy otrzymać do 50 procent kosztów inwestycji - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt Gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Do tegorocznego budżetu radni dopisali również budowę drogi w Dzierzkowicach-Woli. - To gminna trasa dojazdowa do okolicznych pól i lasu, którą chcemy wykonać we współpracy z Nadleśnictwem Kraśnik. Około 1-kilometrowy odcinek jest już wykonany, a teraz zamierzamy położyć asfalt na kolejnym fragmencie o długości około 800 metrów. Opracowanie dokumentacji i wykonanie robót jest planowane na ten rok - zapowiada Marcin Gąsiorowski.

Ze względu, przede wszystkim na niewielkie zainteresowanie mieszkańców, w tym roku Gmina Dzierzkowice rezygnuje z rozbudowy gminnej sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Krzywie, Wyżnica, Wyżnica Kolonia i Wyżnianka Kolonia oraz budowy nowej oczyszczalni w tej ostatniej miejscowości. Aktualny jest natomiast projekt rozbudowy istniejącej oczyszczalni w Terpentynie, na którą samorząd chce pozyskać dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na razie będzie opracowana dokumentacja tej inwestycji, która będzie potrzebna w momencie ogłoszenia naboru wniosków w sprawie dotacji z PROW. Podczas czwartkowej sesji rada gminy dostosowała przepisy lokalne do nowych zapisów ustawy o zagospodarowaniu odpadów komunalnych, które wchodzą w życie od sierpnia. Jedyną zmianą praktyczną dla mieszkańców jest wprowadzenie możliwości składania deklaracji śmieciowych w formie elektronicznej. Wysokość opłat, forma ani częstotliwość odbioru odpadów nie zmieniają się.
Więcej na:http://ias24.eu