• Data wydarzenia:
Gmina Dzierzkowice otrzyma dotację na międzynarodową współpracę. To jedna z zaledwie 9 dotacji, przyznanych podmiotom z Polski w konkursie "Europa dla obywateli".

O dofinansowanie ubiegały się 42 projekty, których liderami były polskie samorządy lub reprezentujące je organizacje. Oprócz Dzierzkowic na liście wnioskodawców, którzy otrzymają wsparcie, są gminy Andrychów, Zbrosławice, Tuchów, Piła, Tarłów, Gaszowice, Bytom i Fundacja "Alfa". Partnerem Gminy Dzierzkowice w realizacji zwycięskiego projektu będzie węgierskie miasto Kaba, z którym miejscowy samorząd współpracuje oficjalnie od maja ubiegłego roku.

Przyznane pieniądze chcemy wykorzystać na rozszerzenie tej współpracy. W sierpniu zaprosimy naszych partnerów na dożynki gminne, a oprócz tego chcemy zorganizować dla nich spotkania, m.in. z przedsiębiorcami i młodzieżą, wizyty studyjne oraz inne przedsięwzięcia - mówią autorzy pomysłu. Na realizację projektu pod nazwą "Współpraca partnerska w obszarze kultury i edukacji - upowszechnianie wzorców przeciwdziałania uprzedzeniom rasowym i stygmatyzacji narodów" Gmina Dzierzkowice otrzyma 5 tysięcy euro. Wszyscy wnioskodawcy, którym przyznano dotacje muszą wykorzystać pieniądze najpóźniej do końca marca przyszłego roku. 
Więcje na:http://ias24.eu