• Data wydarzenia:
Występy lokalnych artystów, gry, zabawy i konkursy oraz Bicykliada dla aktywnych. Tak w skrócie wygląda program tegorocznych obchodów Dnia Dziecka w Dzierzkowicach, które odbędą się w niedzielę 5 czerwca na miejscowym rynku. Imprezę rozpoczną o 13.15 występy na letniej scenie. Publiczności zaprezentują się wszystkie zespoły taneczne - młodszy, starszy i nowopowstała grupa cheerliderek, Zespół Tańca Ludowego Dzierzkowiacy i wokalistki ośrodka kultury - Alicja Dudek, Karina Gołoś, Izabela Chmiel i Ilona Kurdziel.

O 14.00 na trasę wyruszą pierwsi uczestnicy Bicykliady, promującej aktywny wypoczynek wśród młodych i starszych mieszkańców gminy. - To już druga taka impreza w Dzierzkowicach. Podczas ubiegłorocznych obchodów Dnia Dziecka propozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że już na stałe zagości w kalendarzu imprez plenerowych - mówi sekretarz gminy Tomasz Ośka. Organizatorzy przygotowali cztery trasy. Jako pierwsi na starcie pojawią się zawodnicy kategorii "giga", którzy będą mieć do przejechania 69 kilometrów. Potem w 35-kilometrową trasę wyruszą uczestnicy rywalizacji w kategorii "mega", a po nich grupa "fan", która będzie się mierzyć na 21-kilometrowym szlaku. Najkrótszą trasę, 6-kilometrową, będą mieć do pokonania rowerzyści w kategorii "family".  

Rejestracja uczestników rozpocznie się w południe a powrót cyklistów jest planowany na 16.30. Ponadto podczas niedzielnej imprezy zostanie także podsumowany konkurs plastyczny "Rower moich marzeń". O najmłodszych uczestników festynu zadba grupa animacyjna Centrum Wolontariatu z Kraśnika, do dyspozycji dzieci będzie też dmuchany plac zabaw, a stoiska gastronomiczne będą oferować grochówkę, kiełbaski z grilla, popcorn i watę cukrową. Na niedzielną imprezę na rynku zapraszają wójt i Rada Gminy Dzierzkowice oraz Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic, a współorganizatorami Bicykliady są barancykling.pl i Powiat Kraśnicki.
Więcej na:http://ias24.eu