• Data wydarzenia:
Niewiele par ma szczęście doczekać w związku małżeńskim "Złotych Godów". Te, które mogą się poszczycić tak długim stażem małżeńskim, a mieszkają w gminie Dzierzkowice, świętowali wspólnie w piątek 29 kwietnia.

Najpierw jubilaci w obecności członków rodziny i innych gości, wzięli udział w mszy świętej, podczas której odnowili przysięgę małżeńską. Druga część obchodów odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach, gdzie 20 "złotych par" odebrało medale za długoletnie pożycie, gratulacje, życzenia i słodkie upominki. Wręczali je wójt Marcin Gąsiorowski i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Danuta Chmiel.

Gratulacje i życzenia kolejnych jubileuszy składali małżonkom również przewodniczący rady i sekretarz gminy oraz dyrektor ośrodka kultury. W części artystycznej, przygotowanej dla dostojnych jubilatów, wystąpiły solistki GOK - Alicja Kłos, Izabela Chmiel, Karina Gołoś, Ilona Kurdziel i Marcin Wołoszyn. Jak na prawdziwy jubileusz przystało nie zabrakło symbolicznej lampki szampana i głośnego Sto Lat. "Złoty" jubileusz obchodzili wspólnie: Wanda i Janusz Bisowie, Zofia i Mieczysław Ciekanowscy, Czesława i Henryk Cielepałowie, Halina i Adam Dudkowie, Anna i Marian Dzikowscy, Stanisława i Gustaw Kowalscy, Marianna i Janusz Krakowiakowie, Krystyna i Alfred Madejowie, Teresa i Henryk Pęcakowie, Marianna i Kazimierz Piekarzowie, Teresa i Andrzej Płechowie, Teresa i Józefów Romanowscy, Krystyna i Jan Sałatowie, Halina i Marian Sieczyńscy, Ryszarda i Stanisław Stachulscy, Zofia i Stanisław Studzińscy, Zofia i Michał Surdaccy, Kazimiera i Wacław Szustakowscy, Danuta i Jan Zającowie oraz Natalia i Mieczysław Zapalscy. (fot. GOK w Dzierzkowicach)
Więcej na:http://ias24.eu