• Data wydarzenia:
Mieszkańcy gminy Dzierzkowice chcą skorzystać z unijnych dotacji nie tylko na zakup i montaż kolektorów słonecznych, ale również kotłów na biomasę. Takie deklaracje złożyło około 50 osób.

Kończymy już nabór chętnych. Teraz musimy sprawdzić czy miejsca wskazane przez zainteresowanych nadają się do instalacji kotów. Mamy już też wybraną firmę, która przygotuje wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Wszystko musimy zamknąć przed 14 czerwca, bo wtedy kończy się nabór - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Początkowo miejscowy samorząd planował ubieganie się o dofinansowanie kolektorów słonecznych, które chce instalować ponad 600 właścicieli posesji, ale potem rozszerzył propozycję unijnych dotacji na ekologiczne kotły. Wszyscy zainteresowani, oprócz wymaganych dokumentów, musieli wpłacić po 216 złotych zaliczki na poczet przyszłego projektu. W obydwu przypadkach - solarów i kotłów na biomasę - z unijnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego można otrzymać do 85 procent kosztów inwestycji.
Wiecej na:http://ias24.eu