• Data wydarzenia:
W tym miesiącu Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzkowicach chce rozpocząć pierwsze wypłaty z programu "Rodzina 500+". Osoby, które mają pytania czy wątpliwości w tej sprawie mogą skorzystać we wtorek 19 kwietnia z pomocy ekspertów z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Urzędnicy przyjadą do Dzierzkowic o 11.00 "Busem 500", który od 1 kwietnia odwiedza różne miejscowości w naszym regionie.

Przyjęliśmy prawie 280 wniosków, czyli niemal wszystkie, bo szacujemy, że maksymalnie może ich być około 300. Planujemy, że pierwsze wypłaty trafią pod koniec kwietnia do około 70 - 80 rodzin, a kolejne pieniądze będą przekazywane sukcesywnie w następnych tygodniach - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową kierownik ośrodka Ewa Morska.

Od złożenia wniosku OPS ma 3 miesiące na jego weryfikację i wydanie pierwszej decyzji, ale pracownicy ośrodka w Dzierzkowicach deklarują, że postarają się to zrobić jak najszybciej. Osoby, które złożą dokumenty do 1 lipca otrzymają wypłatę z wyrównaniem od kwietnia.

Rodzice będą otrzymywać świadczenie w wysokości 500 złotych co miesiąc na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. Rodziny, w których dochód nie przekracza 800 złotych netto na osobę lub 1200 złotych w rodzinach wychowujących niepełnosprawne dziecko, otrzymają pieniądze również na pierwsze lub jedyne dziecko. Przy obliczaniu dochodu jest uwzględniane dziecko do 25 roku życia, które pozostaje na utrzymaniu rodziców. Decyzja w sprawie nowego świadczenia jest ustalana na podstawie dochodów z 2014 roku i będzie obowiązywała do 30 września 2017. Świadczenie jest zwolnione z podatku dochodowego i nie likwiduje prawa do innych ulg podatkowych na dzieci.
Więcej na:http://ias24.eu