• Data wydarzenia:
Dziewczęta z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie w gminie Dzierzkowice wygrały Powiatowe Mistrzostwa w Halowej Mini Piłce Nożnej. W turnieju finałowym, który odbył się w Kraśniku, wystartowało 5 drużyn, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach gminnych i międzygminnych. Najpierw podopieczne Krzysztofa Zdyba pokonały 3:0 rówieśniczki z Liśnika Małego, a w kolejnym meczu, który zadecydował o końcowym sukcesie, wygrały 1:0 z reprezentacją Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku.

- Zgodnie z regulaminem na tym etapie rywalizacja się skończyła, a szkoda, bo gdyby były organizowane kolejne etapy, moglibyśmy sprawdzić swoje umiejętności z jeszcze mocniejszymi rywalkami - mówi Krzysztof Zdyb. Jednocześnie podkreśla, że w większości zespołów grały uczennice najstarszych klas podstawówek, a w jego drużynie występowała trzecioklasistka, która - jak mówi trener - ma duże umiejętności techniczne, pozwalające na rywalizację ze starszymi rywalkami.

Powiatowymi mistrzyniami w halowej mini piłce nożnej zostały: Oliwia Sikora, Edyta Mikita, Natalia Zarzycka, Dominika Polak, Natalia Wojtak, Agnieszka Wojtak, Aleksandra Dudek, Weronika Grudzińska i Aleksandra Majerek.

Teraz przed piłkarkami z ZPO w Terpentynie walka na otwartych boiskach. Na początku przyszłego miesiąca podopieczne Krzysztofa Zdyba rozpoczynają eliminacje do kolejnych zawodów, których finał powiatowy odbędzie się 12 maja.
(fot. ZPO w Terpentynie)
Więcej na:http://ias24.eu