• Data wydarzenia:
Mieszkańcy gminy Dzierzkowice mogą przez kilka dni składać dokumenty w sprawie unijnych dotacji na zakup i montaż kotłów na biomasę. Niezbędne formularze można pobrać ze strony internetowej: www.dzierzkowice.pl, a wypełnione wnioski są przyjmowane do najbliższego piątku 15 kwietnia. Początkowo Gmina Dzierzkowice planowała złożenie wniosku o dofinansowanie kolektorów słonecznych, ale teraz rozszerzyła propozycję unijnych dotacji na ekologiczne kotły. Dofinansowaniem na solary jest zainteresowanych 611 osób, które już złożyły deklaracje i wpłaciły po 200 złotych zaliczki na poczet przyszłego projektu.

- Rozszerzenie wniosku daje możliwość zwiększenia szansy na pozyskanie pieniędzy, bo wniosek będzie lepiej punktowany, a oprócz tego spełniamy postulaty samych mieszkańców - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Podobnie jak w przypadku kolektorów słonecznych, na kotły na biomasę z unijnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego można otrzymać także do 85 procent kosztów. Szacunkowa cena kotła na biomasę to około 15 tysięcy złotych, a wkład własny właściciela posesji, który jest zainteresowany dofinansowaniem, nie powinien przekroczyć 2 tysięcy. Gmina musi złożyć wniosek o przyznanie dotacji do połowy czerwca.
Więcja na: http://ias24.eu