• Data wydarzenia:
Młode tancerki z gminy Dzierzkowice udanie zadebiutowały na konkursowej scenie. W miniony weekend wystąpiły w Turnieju Tańca Towarzyskiego dla Początkujących w Wysokiem, skąd przywiozły 10 pucharów. W turnieju rywalizowało kilkaset tancerek i tancerzy, w wieku od 4 lat do dorosłych. - My mieliśmy 7 swoich przedstawicielek w grupie 6 - 7-latków i 3 dziewczynki wśród 8 - 9-latków. Młodsze tańczyły walca wiedeńskiego, walca angielskiego i cha-chę, a starsze dodatkowo sambę. Sukces jest tym cenniejszy, że osiągnięty po zaledwie trzech zajęciach - mówi Anna Stylińska-Dudek z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach, gdzie ćwiczą młodzi tancerze. 

Pierwsze w karierze tanecznej puchary zdobyły: Martynka Dudek, Lenka Ryba, Emilka Iracka, Martynka Flis, Milenka Cielepała, Natalka Ciastek i Natalia Iracka w grupie młodszej oraz Alicja Dudek, Paulinka Zapalska i Gabriela Zarzycka w kategorii dzieci 8 - 9-letnich. Natalia Iracka i Gabriela Zapalska wywalczyły drugie miejsca, natomiast pozostała siódemka stanęła na trzecim stopniu podium.

Wszystkie dziewczynki ćwiczą pod okiem instruktora tańca Mateusza Czerepaka. Możliwości rozwoju zdolności tanecznych byłyby jeszcze większe, gdyby tancerkom chcieli towarzyszyć chłopcy. Dlatego GOK zaprasza chętnych na bezpłatne zajęcia, które odbywają się w każdą środę o 13:00. 
(fot. GOK w Dzierzkowicach)
Więcej na;http://ias24.eu