• Data wydarzenia:
Gmina Dzierzkowice rozszerza propozycję unijnych dotacji na odnawialne źródła energii. Oprócz kolektorów słonecznych, mieszkańcy mogą się starać o wsparcie na zakup kotłów na biomasę, a szczegółowe informacje w tej sprawie będzie można uzyskać podczas spotkania, które odbędzie się w piątek 8 kwietnia o 18.00 w miejscowym ośrodku kultury.

Dofinansowaniem na solary jest zainteresowanych 611 osób. - Zebraliśmy już od nich nie tylko deklaracje, ale również po 200 złotych zaliczki na poczet przyszłego projektu. Chcemy jednak rozszerzyć wniosek o kotły na biomasę, bo wtedy jest on lepiej punktowany, a poza tym w ten sposób wychodzimy naprzeciw postulatom mieszkańców, którzy pytali o taką możliwość - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej sekretarz gminy Dzierzkowice Tomasz Ośka. Na tego typu inwestycje z unijnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego można otrzymać do 85 procent kosztów. Jeśli chodzi o solary to gmina już wybrała firmę, która przygotuje studium wykonalności.

Teraz szukamy kogoś kto opracuje tak zwane projekty modelowe, do których będą dostosowane wnioski mieszkańców, w zależności od tego czy chcą montować kolektory na dachu bądź ścianie budynku, albo na gruncie - tłumaczy Tomasz Ośka. Konkurs naboru wniosków o unijne dotacje na OZE już jest ogłoszony. Gmina Dzierzkowice chce złożyć odpowiednie dokumenty w przyszłym miesiącu.
Więcej na:http://ias24.eu