• Data wydarzenia:
Gmina Dzierzkowice będzie mieć swoją przedstawicielkę w regionalnym etapie ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj sukces". Podczas eliminacji, które odbyły się w czwartek 7 kwietnia w Kraśniku, nominację wyśpiewała licealistka Ilona Kurdziel.

Spośród ponad 40 wykonawców jury przyznało prawo występu w kolejnym etapie rywalizacji tylko 8 osobom. Ilona Kurdziel, która rozwija zdolności wokalne w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach pod okiem Mirosława Kasperskiego, zaśpiewała piosenkę "Te myśli" z jednej z 21 płyt, wydanych po dotychczasowych edycjach konkursu oraz "Do kołyski" z repertuaru grupy "Dżem". Podczas czwartkowych prezentacji w Kraśniku GOK w Dzierzkowicach reprezentowała również Alicja Dudek z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie filii w Dzierzkowicach Woli, która zaśpiewała "Drzwi do kariery" i "Lato na wsi". Ona również uczęszcza na zajęcia do GOK w Dzierzkowicach.

Przesłuchania regionalne odbędą się w Ożarowie między 27 kwietnia a 15 maja, natomiast finał zaplanowano na połowę czerwca w Tarnobrzegu, gdzie w 1996 roku narodził się pomysł konkursu. Laureat głównej nagrody i jego instruktor pojadą na wycieczkę do Eurodisneylandu pod Paryżem.
Wiecej na:http://ias24.eu