• Data wydarzenia:
Co to jest saz, jak wygląda okaryna, albo jak się gra na ligawce? Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie w gminie Dzierzkowice znają już odpowiedzi na te pytania. Uczestniczyli bowiem w nietypowej lekcji muzyki, którą w szkole poprowadził Roman Brochocki.

Pan Roman jest muzykiem, który ma własną kolekcję starodawnych i współczesnych instrumentów. Podczas lekcji w Terpentynie przybliżył uczniom budowę i pochodzenie dziewięciu, które samodzielnie zdobył, a niektóre nawet ulepszył. Oprócz informacji młodzież mogła posłuchać jak brzmi: akordeon, harmonijka ustna, fletnia Pana, okaryna, ligawka, trąbka, banjo, bałałajka i saz.

Roman Brochocki jest nie tylko artystą muzykiem, ale również autorem tekstów piosenek, kronikarzem i poetą. Od prawie 30 lat odwiedza szkoły w całym kraju z własnym programem edukacyjno-muzycznym, które skrzętnie dokumentuje. Wśród słuchaczy ma publiczność w różnym wieku i zawsze nawiązuje świetny kontakt z widownią, która docenia jego wiedzę, doświadczenie i poczucie humoru. (fot. ZPO w Terpentynie)
Więcej na:http://ias24.eu