• Data wydarzenia:
Rolnicy z gminy Dzierzkowice mogą na miejscu poznać najnowsze trendy w hodowli i produkcji oraz skorzystać z pomocy ekspertów w staraniach o unijne dotacje. W poniedziałek 7 marca o 10.00 w miejscowym ośrodku kultury rozpocznie się doroczne Forum Rolnicze, które potrwa dwa dni.
 
- Takie spotkania organizujemy cyklicznie od kilku lat. Za każdym razem staramy się tak dobierać tematy dyskusji, by jak najlepiej trafić w potrzeby hodowców i producentów, korzystając z propozycji różnych placówek, firm i instytucji. Na przykład w tym roku po raz pierwszy w forum wezmą udział przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy - mówi wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, który razem z radą gminy zaprasza do udziału w spotkaniach z ekspertami.
 
Tegoroczne prezentacje będą dotyczyć, m.in.: nowoczesnych technologii w uprawie krzewów jagodowych - maliny, porzeczki i świdośliwy, urządzeń stosowanych w rolnictwie, które podlegają nadzorowi technicznemu, a także zagrożeń na jakie, w gospodarstwach rolnych, są narażone dzieci.
 
 Drugiego dnia forum rolnicy będą się mogli dowiedzieć jak skutecznie starać się o dotacje na tworzenie i modernizację gospodarstwa, albo jak prawidłowo wypełnić wniosek w sprawie dopłat bezpośrednich. Te i wiele innych informacji przekażą specjaliści ośrodków doradztwa rolniczego z Końskowoli i Kraśnika, Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej oraz Urzędu Nadzoru Technicznego w Lublinie.
Więcej na:http://ias24.eu