• Data wydarzenia:
Przedświąteczne warsztaty wielkanocne cieszą się wśród mieszkanek gminy Dzierzkowice niesłabnącym zainteresowaniem. W ubiegłym tygodniu w Dzierzkowicach-Zastawiu panie uczyły się wykonywania świątecznych ozdób, w poniedziałek 7 marca członkinie Koła Gospodyń Wiejskich "Gryczanki" z Dzierzkowic Woli zdobiły pisanki, a w ciągu kilku najbliższych dni podobne zajęcia dwukrotnie odbędą się jeszcze w gminnym ośrodku kultury.

Poniedziałkowe warsztaty, w których wzięło udział prawie 30 "Gryczanek", poprowadził artysta ludowy z Dzierzkowic Roman Prószyński. Jego wycinanki, fotografie i pisanki są znane nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Podczas warsztatów panie pisały woskiem po skorupce jajka, a potem, w zależności od preferencji, malowały na jeden lub wiele kolorów, tworząc niezwykle ciekawe kompozycje.

W najbliższy czwartek 10 marca Roman Prószyński poprowadzi kolejne spotkanie, tym razem dla członków Klubu Seniora, działającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach.

Cztery dni później, również w GOK, spotkają się członkinie kół gospodyń wiejskich z całej gminy, a zajęcia poprowadzi Mariusz Dubiel, który wykonuje pisanki, m.in. metodą wydrapywania motywów na jajkach kolorowanych w wywarze z cebuli.
Wiecje na:http://ias24.eu