• Data wydarzenia:
Mieszkanki gminy Dzierzkowice w powiecie kraśnickim po raz drugi będą obchodzić Dzień Kobiet wspólnie. Władze samorządowe i miejscowy ośrodek kultury zapraszają panie w niedzielę 6 marca o 17.00 do Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie.

 
Muzyczne życzenia wyśpiewają solistki z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach - Iza Chmiel, Ilona Kurdziel i Alicja Kłos. Gości będzie też bawił zespół "Lolek Orkiestra" z Zamościa, który po raz pierwszy wystąpił w Dzierzkowicach z koncertem "Pieśni Armii Polskiej" z okazji Święta Niepodległości w listopadzie ubiegłego roku. - Znamy już tę publiczność i wiemy, że nie będzie ona jedynie biernym słuchaczem. Rozpoczniemy programem sarmackim, a potem będzie wiele popularnych utworów, które mam nadzieję, zaśpiewamy wspólnie z widzami - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową lider zespołu Leonard Marczuk. Zamojscy artyści przygotowują zestaw pieśni i piosenek w różnych językach, od biesiadnych - "Hej Sokoły" czy "Kurdesz", przez włoskie "O sole mio" i rosyjskie "Oczy czarne", po przeboje z repertuaru zespołu "Abba". - Wszystkie będą traktować o kobietach i miłości, która jest z nimi nierozerwalnie związana - dodaje Leonard Marczuk. W ubiegłorocznych obchodach Dnia Kobiet w Dzierzkowicach wzięło udział około 300 pań.

Dyrektor miejscowego GOK Tomasz Wyka ma nadzieję, że w tym roku frekwencja będzie równie imponująca, a po koncercie w szkole w Terpentynie, organizatorzy zapraszają na wieczorek integracyjny przy kawie, który odbędzie się w remizie OSP Dzierzkowice-Rynek.
Więcje na:http://ias24.eu