• Data wydarzenia:
Były kwiaty, życzenia i muzyczne prezenty. Około 300 mieszkanek gminy Dzierzkowice po raz drugi obchodziło wspólnie Dzień Kobiet. Tegoroczne święto pań odbyło się już w niedzielę 6 marca w Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie, a zorganizowały je władze samorządowe i miejscowy ośrodek kultury. Witając gości, najserdeczniejsze życzenia bohaterkom święta złożył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach Tomasz Wyka, po którym na scenie pojawiła się najmłodsza solistka Alicja Dudek.

Rolę kobiet w lokalnym środowisku docenił także wójt Marcin Gąsiorowski, który oprócz życzeń dedykował paniom fragment jednego z wierszy Juliana Tuwima.

Z okazji Dnia Kobiet do Dzierzkowic kolejny raz przyjechał zespół "Lolek Orkiestra" z Zamościa. W listopadzie ubiegłego roku, w związku ze Świętem Niepodległości, grupa wystąpiła z koncertem pieśni patriotycznych. Tym razem zespół Leonarda Marczuka, przygotował repertuar, złożony z piosenek o kobietach i miłości, od programu sarmackiego, przez utwory biesiadne, po przeboje rosyjskie, włoskie i angielskie.

Ponadto swoje zdolności wokalne prezentowały solistki Ilona Kurdziel, Izabela Chmiel i Karina Gołoś, której towarzyszył Marcin Wołoszyn, a w finale trio Marcin Gąsiorowski, Mirosław Kasperski i Marcin Wołoszyn zaśpiewało piosenkę zespołu "Video".

Oprócz muzycznego prezentu, za który w imieniu obdarowanych podziękowała dyrektor ZPO w Terpentynie Anna Kazanowska, każda z pań otrzymała tulipany. Kwiatami obdarowywali je wójt Marcin Gąsiorowski, sekretarz Tomasz Ośka, przewodniczący rady gminy Dariusz Latos, dyrektor GOK Tomasz Wyka, radni i sołtysi.

Niedzielne święto zakończył wieczorek integracyjny w remizie OSP Dzierzkowice-Rynek, przy ciastach i kawie, przygotowanych przez pracowników kół gospodyń wiejskich, urzędu gminy i ośrodka kultury.
Więcej na:http://ias24.eu