• Data wydarzenia:
Mieszkańcy gminy Dzierzkowice są zainteresowani unijnym wsparciem na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Tylko pierwszego dnia, w piątek 12 lutego, wnioski w tej sprawie złożyło ponad 300 właścicieli budynków. Wójt Marcin Gąsiorowski przyznaje, że nie jest zaskoczony taką popularnością solarów.

- Spodziewaliśmy takiego obrotu sprawy choćby po ostatnich zebraniach wiejskich, które były poświęcone, m.in. unijnym dotacjom na kolektory, a także zainteresowaniu podobnymi dotacjami z 2012 roku, gdy wnioski złożyło ponad 600 osób. Tym razem zasady są jednak nieco inne i nawet ci, którzy wtedy deklarowali chęć udziału w projekcie, muszą to zrobić ponownie. Ważne jest również to, że wśród niezbędnych dokumentów musi się znaleźć potwierdzenie wpłaty zaliczki - podkreśla wójt Gąsiorowski.

W przypadku kolektorów, które mają być montowane na dachu lub ścianie budynku, jest to kwota 216 złotych brutto, natomiast zaliczka na kolektory instalowane na działce wynosi 246 złotych. Właściciele budynków jednorodzinnych, także tych, w których prowadzą działalność gospodarczą, mogą otrzymać z Unii Europejskiej nawet 85 procent kosztu zakupu i montażu solarów. Dokładne informacje, w tym numer konta, na które trzeba wpłacić zaliczkę, są dostępne w urzędzie, albo w specjalnej zakładce na stronie internetowej: www.dzierzkowice.pl.
Więcej na:http://ias24.eu