• Data wydarzenia:
Pierwsze tygodnie nowego roku są bardzo pracowite dla artystów z gminy Dzierzkowice. W miniony weekend występowali w 6 Między powiatowym Przeglądzie Kolęd Pastorałek i Widowisk Kolędniczych w Polichnie, a tydzień wcześniej także w 17 Powiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym. Na obydwu imprezach gminę reprezentowały solistki Izabela Chmiel, Ilona Kurdziel i Alicja Kłos, którym na keyboardzie akompaniował Marcin Wołoszyn oraz zespoły śpiewacze z Dzierzkowic-Woli, Dzierzkowic-Zastawia i z Sosnowej Woli.

Zarówno jury przeglądu w Polichnie, jak i w Trzydniku Dużym, najwyżej oceniło prezentacje Izabeli Chmiel, która zdobyła wyróżnienia za kolędy "Mizerna cicha" i "Cicha noc". Wszystkie trzy solistki rozwijają swoje zdolności wokalne w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach na zajęciach, które prowadzi Mirosław Kasperski.

Ponadto na imprezie w Trzydniku Dużym wystąpili duet gitarowy "Małe Bajoro" oraz Julia Gąsiorowska, którą przygotowywała Urszula Muszelska, a do przeglądu zgłosił Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie.

 
Więcej na:http://ias24.eu