• Data wydarzenia:
"Noworoczne spotkania z kolędą" w gminie Dzierzkowice cieszą się coraz większą popularnością. Druga edycja odbyła się w niedzielę 10 stycznia i zgromadziła zdecydowanie liczniejszą publiczność niż za pierwszym razem.- W ubiegłym roku pierwszy koncert zorganizowaliśmy w niewielkiej sali ośrodka kultury. Tym razem przenieśliśmy imprezę do Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie i decyzja ta okazała się "strzałem w dziesiątkę", bo sala gimnastyczna była wypełniona po brzegi. Szacujemy, że kolędy śpiewało razem około 300 osób - relacjonują pomysłodawcy noworocznych spotkań.

Bogaty i różnorodny był również program tegorocznego koncertu, w którym wystąpiło kilkudziesięciu solistów, chóry i zespoły. Wszyscy wykonywali nie tylko staropolskie i popularne kolędy, ale również te mniej znane oraz pastorałki.

Tym razem publiczność oklaskiwała młodszą i starszą grupę Zespołu Tańca Ludowego "Dzierzkowiacy", zespoły śpiewacze z Dzierzkowic-Woli, Dzierzkowic-Zastawia i z Sosnowej Woli, a także solistki z GOK w Dzierzkowicach - Izabelę Chmiel, Karinę Gołoś, Weronikę Grudzińską, Alicję Kłos i Ilonę Kurdziel oraz wokalistki z ZPO w Terpentynie - Julię Gąsiorowską i Emilię Gąsiorowską.

Swoje zdolności sceniczne zaprezentowała również grupa muzyczna "Fleciki" z ZPO w Terpentynie, a koncert zakończyła schola "Dzieci Boże" z parafii w Dzierzkowicach, prowadzona przez księdza Marcina Flasińskiego.

Wójt i rada gminy, parafia rzymskokatolicka i GOK w Dzierzkowicach oraz Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie, którzy zorganizowali tegoroczny koncert cieszą się, że mieszkańcy tak licznie włączyli się we wspólne kolędowanie. Jednocześnie już zapraszają na kolejne takie spotkania w następnych latach.
Więcej na:http://ias24.eu