• Data wydarzenia:
To była wyjątkowo impreza. Pierwszy Bal Seniora w Dzierzkowicach, który odbył się we wtorek 12 stycznia, okazał się absolutnym hitem, a jego uczestnicy bawili się, m.in. przy muzyce zespołu, w którego składzie pojawił się jako gitarzysta - wójt Marcin Gąsiorowski.

Wtorkowa zabawa karnawałowa to jedna z pierwszych inicjatyw Klubu Seniora, powstającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach. Pojawiło się na niej prawie 50 osób, które we własnym zakresie przygotowały poczęstunek, zaś o oprawę muzyczną zadbał GOK. Spotkanie rozpoczęło się od tradycyjnego dzielenia opłatkiem i życzeń noworocznych od wójta Marcina Gąsiorowskiego, sekretarza gminy Tomasza Ośki i dyrektora GOK Tomasza Wyki.

Potem seniorzy ruszyli w tany, bawiąc się przy dobrze im znanych przebojach Czerwonych Gitar, Krzysztofa Krawczyka, Eleni, Ireny Santor czy Anny Jantar. Na odtworzeniu piosenek z młodości się nie skończyło, bo za instrumenty chwycili Mirosław Kasperski, Marcin Wołoszyn, Dariusz Wójtowicz i wójt Marcin Gąsiorowski, którzy spontanicznie utworzyli zespół muzyczny. Podczas prawie 6-godzinnej zabawy, przeplatanej wspólnym śpiewaniem kolęd, nie zabrakło rozmów o kolejnych inicjatywach Klubu Seniora.

Pojawiają się już, m.in. propozycje wycieczek, kursów obsługi komputera, telefonów komórkowych czy smartfonów, a także spotkań z ciekawymi ludźmi. Szczegóły będą ustalane w najbliższych tygodniach, ale już wiadomo, że starsi mieszkańcy gminy Dzierzkowice chcą wyjść z domu, dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, miło spędzać czas, poznawać nowe miejsca i ludzi oraz razem się bawić.
Więcej na:http://ias24.eu