• Data wydarzenia:
W najbliższą niedzielę w Terpentynie w gminie Dzierzkowice odbędzie się drugie Noworoczne Spotkanie z Kolędą. 10 stycznia o 17.00 w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie zaprezentuje się kilkudziesięciu solistów, chóry i zespoły.
 
- Pierwsze wspólne kolędowanie, które odbyło się rok temu, spodobało się mieszkańcom, dlatego postanowiliśmy kontynuować ten pomysł. Wierzymy, że również w tym roku publiczność dopisze - mówią przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach. Wśród wykonawców, którzy zapowiedzieli udział w koncercie, są: młodsza i starsza grupa Zespołu Tańca Ludowego "Dzierzkowiacy", zespoły śpiewacze z Dzierzkowic-Woli, Dzierzkowic-Zastawia i z Sosnowej Woli, a także solistki z GOK Ilona Kurdziel, Izabela Chmiel i Alicja Kłos oraz wokalistki z ZPO w Terpentynie - Julia Gąsiorowska i Emilia Gąsiorowska.
 
Na scenie zaprezentują się również "Fleciki" - grupa muzyczna z ZPO w Terpentynie i schola "Dzieci Boże" z parafii w Dzierzkowicach. Do wspólnego kolędowania zapraszają wójt i rada gminy, parafia rzymskokatolicka i GOK w Dzierzkowicach oraz Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie.
Więcej na:http://ias24.eu