• Data wydarzenia:
Zabawa karnawałowa to pierwsza inicjatywa Klubu Seniora, powstającego w Dzierzkowicach. Pomysł cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a w spotkaniach organizacyjnych wzięło udział około 30 osób.
 
Podczas spotkania, które odbyło się w czwartek 17 grudnia w ośrodku kultury, seniorzy ustalili wspólnie, że 9 stycznia zorganizują integracyjną zabawę choinkową dla starszych mieszkańców, ale przyznali, że powodzenie tego pomysłu zależy od nich samych. W najbliższych dniach autorzy tej inicjatywy mają sprawdzić czy znajdą się chętni na taką zabawę, a szczegóły mają być ustalone na kolejnym spotkaniu 5 stycznia o 16.00, również w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach.
 
Seniorzy "kują żelazo póki gorące" i już zgłaszają następne propozycje. To, m.in. kurs komputerowy i nauka korzystania z innych zdobyczy techniki. - Pomysłodawca takich zajęć, jak sam powiedział, właśnie po to zapisuje się do klubu. Jest to osoba bardzo aktywna, która uczęszcza na basen, posługuje się telefonem komórkowym, korzysta z internetu, ale chce także nauczyć się obsługi smartfonu, tabletu czy innych urządzeń dotykowych.
 
Jak tłumaczy, ma rodzinę rozsianą po różnych częściach Polski i chce mieć z nią łatwiejszy kontakt - relacjonują inicjatorzy spotkania. Seniorzy z gminy Dzierzkowice zamierzają także organizować spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki oraz wspólne imprezy, ale szczegóły będą ustalane w najbliższych tygodniach. Klub Seniora w Dzierzkowicach to inicjatywa wciąż otwarta dla wszystkich. Osoby starsze - bez określania granic wiekowych, które chcą wyjść z domu, dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz miło spędzać wolny czas mogą przyjść na styczniowe spotkanie, albo skontaktować się osobiście z pracownikami ośrodka kultury lub telefonicznie pod numerem: 81 822 10 66.
Więcja na:http://ias24.eu