• Data wydarzenia:
Kończy się remont dawnej mleczarni, czyli budynku mieszkalno-usługowego w Terpentynie w gminie Dzierzkowice. Prace, które będą kosztować 152,5 tysiąca złotych, w całości finansuje gmina. Jeden z lokali w budynku czeka na wynajem.
 
Jest już nowy, nieco dłuższy dach, wymienione okna i drzwi oraz nowa elewacja. Trwają jeszcze prace przy zabezpieczeniu budynku przed wodą i wilgocią, które powinny rozwiązać wcześniejsze problemy z zagrzybianiem pomieszczeń, szczególnie na parterze - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.
 
Oprócz dachu, docieplenia ścian zewnętrznych i nowej elewacji prace obejmują również wykonanie orynnowania oraz remont rampy i pochylni przed budynkiem. "Stara mleczarnia" to dwupiętrowy budynek. Na piętrze znajdują się trzy mieszkania komunalne. Dół obiektu zajmuje sklep i gminna siłownia, a jeden z lokali nie ma nowego najemcy. Dawniej swoją siedzibę miało tutaj Gminne Centrum Informacji, a ostatnio - pierogarnia. Obecnie lokal o powierzchni prawie 55 metrów kwadratowych z zapleczem sanitarnym jest do wynajęcia.

Więcej na:http://ias24.eu