• Data wydarzenia:
Około 30 mieszkanek gminy Dzierzkowice skorzystało z propozycji filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzierzkowicach Woli i wzięło udział w świątecznych warsztatach artystycznych. Pierwsze zajęcia, które odbyły się w czwartek 10 grudnia, był bardzo udane, a za kilka dni podobne spotkanie odbędzie się dla jeszcze większej grupy.

Podczas czwartkowych warsztatów panie dowiedziały się jak zrobić stroik z gałązek świerkowych, drewna brzozowego i innych, nawet bardzo egzotycznych materiałów. Informacje na ten temat przekazała Halina Zięba z Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, a potem poprowadziła zajęcia praktyczne. Uczestniczyły w nich przede wszystkim panie z powstającego w Dzierzkowicach Woli Koła Gospodyń Wiejskich oraz inne mieszkanki gminy.

W sobotę 12 grudnia o 16.00 w tym samym miejscu, również z inicjatywy KGW, uzdolnione artystycznie mieszkanki Dzierzkowic Woli i okolic, spotkają się ponownie, by tym razem wykonywać świąteczne gwiazdy i gwiazdki. Kolejne spotkanie z udziałem przedstawicielki LODR z Końskowoli zaplanowano na czwartek 17 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach. Wtedy w zajęciach mają wziąć udział także panie z KGW Dzierzkowice Góry i Dzierzkowice Zastawie. 
Więcaj na http://ias24.eu