• Data wydarzenia:
Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie w gminie Dzierzkowice opanowali w poniedziałek 7 grudnia Mikołaje.
 
Tego dnia już po raz dziewiętnasty odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Mikołaja, a większość uczniów, także tych, którzy nie grali, przyszła na lekcje w odpowiednich przebraniach.
Rywalizacja sportowa odbywała się w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie wśród dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W zawodach uczniów klas czwartych i młodszych podstawówki pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Wojtak, druga była Amelia Dudek, a trzecia Joanna Resztak. Wśród chłopców turniej wygrał Marcel Ciempiel, przed Dominikiem Cielepała i Adamem Mikitą.
W kategorii piąto- i szóstoklasistów najlepsza okazała się Edyta Mikita, druga była Oliwia Sikora, a trzecie miejsce zajęła Edyta Lenart. W rywalizacji chłopców zwyciężył Krystian Ciempiel, przed Jakubem Gąsiorowskim i Kamilem Rolą.

 
Spośród najstarszych uczestników całe podium w grupie gimnazjalistek zajęły... Gąsiorowskie. Pierwsza była Julia, a drugie i trzecie miejsca wywalczyły siostry Wiktoria i Angelika. W kategorii chłopców zawody wygrał Szczepan Tłuścik, który pokonał Daniela Niezgodę i Jakuba Kiliana. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy sportowych zmagań odebrali paczki ze słodyczami, które ufundował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzkowicach.

Trofea wręczali m.in. wójt Marcin Gąsiorowski, dyrektor ZPO w Terpentynie Anna Kazanowska i Piotr Sawczuk, sekretarz Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego w Dzierzkowicach, który był głównym organizatorem zawodów.