• Data wydarzenia:

Powstaje baza zdjęć o gminie Dzierzkowice w powiecie kraśnickim. Tworzy ją Stowarzyszenie "Wokół Dzierzkowic", które zachęca amatorów i profesjonalistów do udziału w konkursie fotograficznym. Swoje propozycje mogą zgłaszać nie tylko mieszkańcy gminy, ale warunkiem przyjęcia prac jest ich wykonanie na terenie gminy.

 

- Mogą to być miejsca, obiekty architektoniczne, czy pejzaże, a konkurs będzie się odbywać w czterech edycjach - wiosennej, letniej, jesiennej i zimowej. Rozpoczynamy od tej ostatniej i zachęcamy do wykonywania i zgłaszania fotografii przez kilka najbliższych miesięcy - mówi prezes stowarzyszenia Sławomir Rodzik.

 

Kolejne edycje będą ogłaszany co kwartał, a po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród laureatom, ich prace będą wykorzystywane w publikacjach, promujących gminę. - Pierwszym efektem konkursu "Moje Dzierzkowice" będzie kalendarz, który chcemy wydać najpóźniej na przełomie 2016 i 2017 roku - zapowiada Sławomir Rodzik. Każdy z uczestników może zgłosić w jednej edycji maksymalnie 4 zdjęcia, w technice kolorowej lub czarno-białej, a pełny regulamin konkursu jest dostępny na profilu Stowarzyszenia "Wokół Dzierzkowic" na Facebook'u. Szczegółowe informacje w tej sprawie można też uzyskać telefonicznie pod numerem: 501 026 909.

 

Organizatorzy konkursu mają w planach także zebranie dawnych fotografii gminy Dzierzkowice. - Wiele osób na pewno ma w swoich zbiorach zdjęcia sprzed 50 czy 60 lat, które często zalegają w szufladach i nie są nigdzie wykorzystywane. Mogą to być wręcz niepowtarzalne fotografie miejsc, wydarzeń, ludzi czy obiektów, które można w ten sposób uchronić od zapomnienia - tłumaczy prezes Rodzik.

 

Więcej na:http://ias24.eu