• Data wydarzenia:

Z dwiema nagrodami i dwoma wyróżnieniami wrócili z tegorocznego Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Wsi w Trzydniku Dużym artyści z gminy Dzierzkowice. Podczas imprezy, która odbyła się w miniony weekend, wystąpiły 32 zespoły śpiewacze, soliści, kapele, grupy kabaretowe i teatralne oraz chóry i zespoły wokalno-instrumentalne z powiatu kraśnickiego.

W kategorii zespołów wyróżnienia zdobyły zespoły śpiewacze z Dzierzkowic Zastawia i Sosnowej Woli. W tej kategorii gminę reprezentował także zespół z Dzierzkowic Woli. Ponadto nagrodę za występ kabaretowy otrzymali Leokadia Terelak i Stanisław Terelak, reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach, a oprócz tego Leokadia Terelak została nagrodzona za występ solowy.

Główną nagrodę w kategorii zespołów zdobył Męski Zespół Śpiewaczy "Majdaniacy" z Majdanu Obleszcze. Wśród kapel najlepsze oceny jurorów zebrały Kapela "Kalina Folk" z Gminnego Centrum Kultury w Polichnnie i Kapela Ludowa z Gościeradowa, a w kategorii kabaretów jury nagrodziło Zespół KGW w Łychowie Gościeradowskim. Spośród solistów, oprócz Leokadii Terelak, największe uznanie jurorów zdobyli przedstawiciele Centrum Kultury w Annopolu - Zofia Zychman, Kazimiera Kułaga i Bogumiła Dolecka.

Tegoroczne prezentacje oceniali Iwona Niewczas i Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, pedagog i bibliotekarz Dorota Laskowska oraz Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.


Więcej na:http://ias24.eu