• Data wydarzenia:

Msza święta w intencji ojczyzny, uroczysta akademia w szkole i koncert pieśni armii polskiej złożą się na tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Dzierzkowicach w powiecie kraśnickim.

 

Uczestnicy uroczystości spotkają się 11 listopada o 8.30 przy Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie, skąd przejdą pod pomnik żołnierzy poległych podczas I i II wojny światowej, pod którym zapalą znicze i złożą wiązanki kwiatów. Pół godziny później w kościele parafialnym w Dzierzkowicach rozpocznie się uroczysta msza święta, a po eucharystii w sali gimnastycznej ZPO w Terpentynie, zaplanowano akademię z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości. Okolicznościowy program słowno-muzyczny przygotowuje młodzież szkolna, a na zakończenie uroczystości z koncertem "Pieśni Armii Polskiej" wystąpi zespół "Lolek Orkiestra" z Zamościa.

 

- Narodowe Święto Niepodległości jest wyjątkową okazją do zamanifestowania naszego patriotyzmu. Jesteśmy narodem, który niezależnie od idei partyjnych i przekonań światopoglądowych powinien w tym dniu przyjąć ideę promowania polskości, naszej polskiej tradycji i polskiej kultury - apelują organizatorzy obchodów. Do wspólnego świętowania zachęcają wójt i rada gminy, parafia rzymskokatolicka i ośrodek kultury w Dzierzkowicach oraz ZPO w Terpentynie.

 

Więcej na:http://ias24.eu