• Data wydarzenia:

Druga nagroda dla zespołu i dwa miejsca na podium w kategorii solistów to dorobek członków Zespołu Tańca Ludowego Dzierzkowiacy w II Powiatowym Konkursie Piosenki Ludowej dla Dzieci "Jarzębinka". Podczas imprezy, która odbyła się w Stróży Kolonii, drugie miejsce wśród solistów zajęła Julia Gąsiorowska, a trzecie Alicja Płecha z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach. Najwyższe oceny jurorów zdobyła Julia Kurdziel z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

 

Wśród zespołów pierwsza nagroda trafiła do grupy ze Szkoły Podstawowej w Stróży w gminie Kraśnik, drugie miejsce zajęli "Dzierzkowiacy", a trzecie zespół Kalinka Junior z Gminnego Centrum Kultury w Polichnie w gminie Szastarka.

Łącznie do rywalizacji przystąpiły 4 grupy i 13 solistów, a ich występy oceniali Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku i Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.

Już w najbliższą środę 11 listopada mieszkańcy gminy Dzierzkowice będą mogli podziwiać swoich "zwycięzców" ze Stroży podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości. ZTL Dzierzkowiacy wystąpi podczas akademii z okazji 97. rocznicy odzyskania niepodległości, która rozpocznie się o 10.15 w Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie. 

 

Więcej na:http://ias24.eu