• Data wydarzenia:

Nie jedna a dwie drużyny będą reprezentować Gminę Dzierzkowice i Powiat Kraśnicki w finale rejonowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie.

 

Do zespołu dziewcząt ze szkoły podstawowej w Terpentynie dołączyli gimnazjaliści, którzy również wygrali zawody powiatowe. Gospodarzem "gimnazjady" w badmintonie, która odbyła się we wtorek 3 i środę 4 listopada, był Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie.

 

Rywalizowały w nim po 4 zespoły dziewcząt i chłopców. Zmagania gimnazjalistów wygrała ekipa gospodarzy, która wystąpiła w składzie Daniel Niezgoda, Michał Wójtowicz i Bartłomiej Piekarz. Drugie miejsce zajęli uczniowie gimnazjum w Urzędowie, a kolejne ekipy z Księżomierzy i Gimnazjum nr 1 w Kraśniku. Turniej dziewcząt zakończył się zwycięstwem reprezentacji Gimnazjum nr 2 w Kraśniku, która wyprzedziła drużyny z Urzędowa, Terpentyny i Księżomierzy.

 

W ekipie z Terpentyny zagrały Dominika Mikita, Julia Gąsiorowska i Emilia Gąsiorowska. W zawodach rejonowych, które odbędą się 16 listopada w Bystrzycy Starej, wystąpią tylko zwycięzcy finału powiatowego. W kolejnym etapie igrzysk są również Oliwia Sikora, Agnieszka Markowska i Edyta Mikita ze szkoły podstawowej w Terpentynie, które wywalczyły awans w ubiegłym tygodniu. Turniej rejonowy badmintonistek również odbędzie się w Terpentynie, a rywalkami dziewcząt z miejscowej "podstawówki" będą najlepsze ekipy z powiatów biłgorajskiego, janowskiego i lubelskiego. Zawody odbędą się w piątek 13 listopada.
 

Więcej na: http://ias24.eu