• Data wydarzenia:

Reprezentacje czterech szkół podstawowych z powiatu kraśnickiego zakończyły kolejny etap rywalizacji w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w badmintonie. Zwycięzcy mistrzostw powiatu, które w czwartek 29 i piątek 30 października odbyły się w Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie, zagrają w finale rejonowym.

 

W zawodach rozgrywanych oddzielnie w kategoriach dziewcząt i chłopców uczestniczyły zespoły, które wcześniej wygrały eliminacje międzygminne. W finale powiatowym dziewcząt najlepsze okazały się uczennice ZPO w Terpentynie, które zagrały w składzie Oliwia Sikora i Agnieszka Markowska z klasy VI oraz Edyta Mikita z V b. Na drugim miejscu uplasowały się ich rywalki z Księżomierzy, na trzecim Szkoła Podstawowa nr 3 z Kraśnika, a poza podium znalazła się ekipa reprezentująca SP Boby. W kategorii chłopców badmintoniści z ZPO w Terpentynie, czyli Marcel Ciempiel z IV b oraz Krystian Ciempiel i Daniel Rostek z klasy VI, stanęli na trzecim stopniu podium. Rywalizację wygrała drużyna z Księżomierzy, drugie miejsce zajęły Boby, a na czwartym uplasowała się SP 6 z Kraśnika.

 

Turniej rejonowy badmintonistów również odbędzie się w Terpentynie. Oprócz dziewcząt z miejscowej szkoły i chłopców z Księżomierzy zagrają w nim najlepsze ekipy z powiatów biłgorajskiego, janowskiego i lubelskiego. Zawody odbędą się w piątek 13 listopada.