• Data wydarzenia:

Dawna mleczarnia, czyli budynek mieszkalno-usługowy w Terpentynie w gminie Dzierzkowice zostanie wyremontowany. Wykonawca robót już jest wybrany, a umowa w tej sprawie ma być podpisana w przyszłym tygodniu.

 

 

- Na górze piętrowego budynku mamy trzy mieszkania komunalne, natomiast dół jest wykorzystywany na działalność handlowo-usługową. Musimy przede wszystkim zabezpieczyć obiekt przed wodą i wilgocią, czyli zmienić i nieco wydłużyć dach, a także docieplić ściany zewnętrzne i wykonać nową elewację - wylicza wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

 

 

Jednym z ważniejszych i najbardziej kosztownych etapów robót będzie odtworzenie izolacji poziomej. - Chcemy to wykonać rzadko stosowaną, ale skuteczną, metodą "iniekcji krystalicznej", która powinna rozwiązać notoryczne problemy z zagrzybianiem pomieszczeń szczególnie na parterze - dodaje Wojciech Młynik z Urzędu Gminy Dzierzkowice. Ponadto trzeba wymienić kilka okien i drzwi, wykonać orynnowanie, nową opaskę oraz wyremontować rampę i pochylnię przed budynkiem.

 

 

Prace będą kosztować 152,5 tysiąca złotych, a termin ich zakończenia jest wyznaczony na 30 listopada. Obecnie, oprócz mieszkań komunalnych na piętrze, dół obiektu zajmuje sklep i gminna siłownia, a jeden z lokali jest do wynajęcia. To pomieszczenia dawnego Gminnego Centrum Informacji, w których do niedawna działała pierogarnia. W tej chwili lokal o powierzchni prawie 55 metrów kwadratowych z zapleczem sanitarnym jest do wynajęcia. Gmina nie narzuca sposobu jego wykorzystania i oferuje wszelką pomoc w zagospodarowaniu pomieszczeń. Szczegółowe informacje w tej sprawie potencjalni najemcy mogą uzyskać osobiście w urzędzie gminy bądź telefonicznie pod numerem: 81 822 10 06.

Więscej na:http://ias24.eu