• Data wydarzenia:

Jest "zielone światło" dla budowy kolejnego odcinka chodnika przy drodze w Wyżniance Kolonii w gminie Dzierzkowice. W środę 21 października wójt Marcin Gąsiorowski podpisał umowę z wykonawcą robót, które mają być zakończone do 27 listopada.

 

W ubiegłym roku w tej samej miejscowości samorząd wykonał prawie 450 metrów chodnika, a teraz powstanie kolejny odcinek o długości ponad 750 metrów. Prace będą kosztować niespełna 174 tysiące złotych, które w całości będą pochodzić z budżetu gminy.

 

W ostatnich tygodniach podobną inwestycję samorząd zrealizował w Wyżnicy Kolonii. W tym przypadku za prawie 100 tysięcy złotych powstał 500-metrowy fragment chodnika, który również jest kontynuacją robót prowadzonych w poprzednich latach. W ciągu kilku najbliższych tygodni gmina chce także poprawić ponad 300 metrów drogi w Sosnowej Woli. Wykonawca robót powinien został wybrany na przełomie października i listopada, a firma, która złoży najkorzystniejszą ofertę ma zrealizować tę inwestycję do końca listopada. Środki na ten cel będą pochodzić z budżetu gminy i budżetu państwa, skąd samorząd otrzyma do 80 procent kosztów robót.
 

Więcej na:http://ias24.eu