• Data wydarzenia:

Uzdolnione artystyczne dzieci i młodzież z gminy Dzierzkowice mogą rozwijać swoje umiejętności na bezpłatnych zajęciach, organizowanych przez miejscowy ośrodek kultury. Placówka zaprasza na spotkania tancerzy, wokalistów i instrumentalistów.

 

Wśród uczestników zajęć tanecznych są członkowie młodszej i starszej grupy Zespołu Tańca Ludowego "Dzierzkowiacy". - W pierwszej występują dzieci w wieku od 5 do 11 lat, a ćwiczą w środy o 13.00. Starsza grupa spotyka się również w środy, ale o 14.30 i obydwie cierpią przede wszystkim na brak chłopców - mówią organizatorzy zajęć. Młodzi ludzie uczą się nie tylko tańców ludowych, ale także nowoczesnych i śpiewu. Jeszcze w tym miesiącu "Dzierzkowiacy" jadą do Stróży koło Kraśnika na Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej dla Dzieci "Jarzębinka". Jedną z nagród z ubiegłorocznej imprezy przywiozła wokalistka z Terpentyny Alicja Płecha. 
 


Zajęcia taneczne prowadzi Mateusz Czerepak.Na indywidualne zajęcia wokalne zaprasza Mirosław Kasperski, który uczy również gry na instrumentach. Pod jego okiem można się szkolić w zakresie gry na trąbce, saksofonie, perkusji, keyboardzie, gitarze czy flecie. Większość instrumentów GOK zapewnia we własnym zakresie, a uczestnicy zajęć nie muszą mieć doświadczenia muzycznego. Te spotkania odbywają we wtorki i czwartki od 17.00. Zainteresowani tymi propozycjami mogą się zgłaszać bezpośrednio do instruktorów GOK, a dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 81 822 10 66.