• Data wydarzenia:

Gmina Dzierzkowice w powiecie kraśnickim wybrała firmę, która w ciągu kilku tygodni ma wybudować kolejny odcinek chodnika przy drodze w Wyżniance Kolonii. Umowa z wykonawcą powinna być podpisana w przyszłym tygodniu, a pieniądze na ten cel będą pochodzić z budżetu gminy.W przetargu na wykonanie robót propozycje złożyło siedmiu oferentów. Za najkorzystniejszą członkowie komisji przetargowej uznali ofertę firmy z Puław, która ma zrealizować inwestycję za niespełna 174 tysiące złotych.

 

Będzie to kontynuacja robót, które rozpoczęły się w ubiegłym roku. Wówczas powstało prawie 450 metrów chodnika, a teraz do wykonania jest kolejnych ponad 750 metrów. Będzie to drugi i ostatni etap inwestycji w Wyżniance Kolonii - mówi Dariusz Gaćkowski z Urzędu Gminy Dzierzkowice.

 

Termin zakończenia robót jest wyznaczony na 27 listopada. Na formalny odbiór czeka podobna inwestycja w Wyżnicy Kolonii. Wybudowany 500-metrowy odcinek chodnika to również kontynuacja prac prowadzonych we wcześniejszych latach. Prace już zostały zakończone, a wszystkie koszty, wynoszące niespełna 100 tysięcy złotych, gmina także pokryje z własnego budżetu.

 

Korzystając ze środków budżetu państwa samorząd chce jeszcze w tym roku poprawić ponad 300 metrów drogi w Sosnowej Woli. Przyznanie dotacji jeszcze nie zostało potwierdzone, ale ma to nastąpić w najbliższych dniach. Z rządowych środków na zabezpieczenie wąwozów lessowych gmina może otrzymać pieniądze na pokrycie około 80 procent kosztów robót.