• Data wydarzenia:

Reprezentacja Powiatu Kraśnickiego wygrała Turniej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Wójta Gminy Dzierzkowice. Były to pierwsze takie zawody w powiecie, rozgrywane na trawie. W sobotę 19 września do rywalizacji na boisku Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie przystąpiło 5 drużyn, składających się ze starostów, wójtów, burmistrzów, radnych, sołtysów i pracowników jednostek samorządowych. Każdy z zespołów mógł liczyć do 12 zawodników, a turniej był rozgrywany systemem "każdy z każdym".
 


Bezkonkurencyjna okazała się ekipa Powiatu Kraśnickiego, która zdobyła komplet 12 punktów, wygrywając wszystkie mecze. W zwycięskim zespole zagrali: Michał Zimowski, Jan Powęzka, Piotr Buczak, Kamil Wiśniewski, Łukasz Koziarz, Mateusz Szczerepa i Krzysztof Stec.
 


Drugie miejsce zajęła reprezentacja Gminy Gościeradów, która zanotowała dwa zwycięstwa oraz jeden remis i jedną porażkę. Na trzecim stopniu podium stanęli samorządowcy z gminy Kraśnik, którzy dwa razy wygrali i dwa razy ulegli rywalom.
 


Tuż za podium uplasowała się ekipa z gminy Dzierzkowice, która zgromadziła 4 punkty za zwycięstwo, remis i dwie przegrane. Oprócz wójta Marcina Gąsiorowskiego i sekretarza gminy Tomasza Ośki gospodarzy reprezentowali: Krzysztof Zdyb, Dariusz Latos, Grzegorz Wisiński, Krzysztof Dudek, Stanisław Cieślik, Marcin Flasiński, Artur Grudziński, Sylwester Zapalski i Tomasz Bis.
 


Sobotni turniej okazał się najmniej udany dla samorządowców z gminy Wilkołaz, którzy musieli uznać wyższość wszystkich przeciwników.

Organizatorzy turnieju podkreślają jednak, że oprócz rywalizacji sportowej liczył się sam udział w zawodach, dlatego na uznanie zasłużyły wszystkie zespoły.


Więcej na: http://ias24.eu